Cześć!

Na moim blogu znajdziesz przepisy na pyszne i proste dania oraz na potrawy pyszne, ale trochę trudniejsze. Trochę kuchni polskiej, trochę ze świata. Wszystkie smaczne, bo jedzenie to taka wielka przyjemność. Przepisy krok po kroku ze wskazówkami na temat gotowania, żeby każdy potrafił ugotować coś pysznego, nawet gdy ma niewielkie doświadczenie w kuchni.

Gotować uczyłam się trochę sama a trochę pod okiem sympatycznych Szefów Kuchni. Kuchnia to moje naturalne środowisko życia.

Jeżeli chcesz mnie o coś zapytać pisz: kontakt

A teraz ugotuj sobie coś pysznego 🙂

Róża Wasylewicz

Róża

Akademia kulinarna Macieja Ostrowskiego

Gotowanie z Maćkiem Ostrowskim to najlepsze i jednocześnie najdłuższe szkolenie w jakim brałam udział. 10 bardzo długich spotkań spędzonych na gotowaniu, próbowaniu, smakowaniu, doprawianiu i jedzeniu. Fajni ludzie, pyszne jedzenie. Nowe smaki, nowe spojrzenie na kuchnię. Ponad 60 godzin przy garach. Było warto! Cały czas wykorzystuję umiejętności, które zdobyłam u Maćka.

Akademia Maćka to także moje spalone placki ziemniaczane, zważona śmietana do jakiegoś deseru, jeden bardzo piękny nóż uszkodzony podczas rąbania kości. Świetny kebab zamówiony z przydrożnej budki i genialne oliwki zjedzone w oczekiwaniu na dania do spróbowania.

Czego się nauczyłam od Maćka? Gotowania zup, makaronów i risotto, wieprzowiny, ryb, drobiu, wołowiny, owoców morza, kuchni azjatyckiej, dan mącznych i deserów.

Z Maćkiem uczyłam się jeszcze na dwóch osobnych kursach tematycznych z wołowiny i jednym takim mieszanym, ze wszystkiego po trochę.

Sushi z Michałem Przybyszem

Kuchnia międzynarodowa z Kurtem Schellerem

Gotowałam też na kursie kuchni tajskiej, ale zdjęcie gdzieś przepadło 🙂 tak się też zdarza.